Hraje celá rodina

Tradiční rodinný koncert se letos vzhledem ke známé situaci koná online. 1. června od 18 hodin můžete shlédnout na YouTube, co si v muzikantských rodinách společně zahráli. Děkujeme všem za netradiční účast a předvedené výkony. Těší nás, že na radost z muzicírování zbyl čas i v dobách složitých.

Přijímací řízení na nový školní rok 2021/22

Zájemci o výuku na naší škole se mohou přihlásit přes www.izus.cz (přihláška do ZUŠ). Talentová zkouška proběhne dodatečně při zápisu na nový školní rok ve dnech 1.- 3. září. V případě, že chce vaše dítě navštěvovat výtvarný obor, pošlete po vyplnění přihlášky 3-5 domácích prací dětí na email talentovkyVO@zuspardubice.cz. V případě dotazů zavolejte na tel. kontakt 466 400 310. Těšíme se na vás.   Více informací můžete najít také na stránce Pro uchazeče

Stavíme školu

V pátek 25.6. se na prostranství před hlavní budovou ZUŠ Pardubice-Polabiny konal open-air koncert s názvem Stavíme školu. I přes zprvu nepříznivé předpovědi se po poledni rozjasnilo a počasí vydrželo po celou dobu konání akce perfektní. Na úvod programu zahrál soubor Zaviband ze ZUŠ Pardubice-Polabiny pod vedením Jaroslava Zavřela žesťové fanfáry. Po nich následovalo úvodní slovo, kterého se chopili Jiří Kabát - ředitel pořádající školy, Jakub Rychtecký - náměstek primátora města Pardubic, Irena Pohl Houkalová - hlavní koordinátorka ZUŠ OPEN a Radek Hejný - starosta městské části Pardubice 2. Následovalo klarinetové kvarteto ze ZUŠ Heřmanův Městec (p. uč. Lukáš Kyncl) a poté žesťové trio z vysokomýtské základní umělecké školy (p. uč. Václav Drobný). Ze ZUŠ Karla Malicha v Holicích přijel pětadvaceti členný soubor Maximix pod vedením paní učitelky Marie Valentové. Po vstupu plném světových hitů nastoupili na pódium svěřenci pana učitele Romana Faltyse ze ZUŠ Pardubice-Havlíčkova, kteří se pyšní mnoha úspěchy na tuzemských soutěžích, a vrátili nás např. do doby Marca-Antoina Charpentiera. Natrvalo do sféry populární hudby nás dostala Kapela 105 ze ZUŠ Pardubice-Polabiny. Ta pod vedením pana učitele Jana Bezdíčka připravila 20 minut rockové hudby. Na závěr vystoupil pod vedením Pavla Merty ze ZUŠ Pardubice-Polabiny Jazz Band Jindřicha Pavlíka, který za podpory pevné fanouškovské základny důstojně zakončil celé odpoledne. Doprovodný program si připravili žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny, kteří pod vedením paní učitelky Kláry Litterové nazkoušeli krátké skeče na téma hmyzu s názvem Mušinec. Počínaje tímto dnem byla otevřena i Galerie významných absolventů, která je instalována ve vstupních prostorách budovy. Součástí galerie jsou portréty významných osobností české umělecké scény (Jolana Voldánová, Radek Baborák, Leoš Čepický, Ivo Hurych a další), které vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny s paní učitelkou Pavlou Závodnou.  

Děti – Výchova – Divadlo

DVD - tak se jmenuje festival Katedry výchovné dramatiky pražské Damu, který je zaměřený na dramatickou výchovu a přednes. Prezentují se zde ročníkové projekty a inscenace studentů a také nejpodařenější přednesové a divadelní vystoupení uplynulé sezóny. Jsme rádi, že jsme na tomto festivalu mohli zahrát Medvěda, který nebyl a na vlastní kůži tak vyzkoušet divadelní prostor Disku na Damu.

Ocenění města nejlepším žáků ZŠ a ZUŠ

Ve středu 13. 11. 2019 udělovali představitelé města Pardubice ocenění nejlepším žáků ZŠ a ZUŠ. Nechyběl ani náš soubor z Čistírny. Byli jsme oceněni za úspěchy s inscenací Mědvěd, který nebyl. Podívejte se, jak se ceníme.

Nahlížení

Letos se konalo Nahlížení - celostátní dílna středoškolské dramatiky a mladého divadla už po třicáté. My jsme s naší inscenací Medvěd, který nebyl v říjnu v Bechyni nechyběli. Shlédli jsme všechna představení, zúčastnili jsme se tzv. autodílen, diskusí s odbornými lektory a moc jsme si to užili. Koukněte do naší fotogalerie, na představení jsme odkryli horizont a netradiční scéna dodala představení další rozměr.

Do nového roku v nových ponožkách!

Několik ukázek toho, jak na výzvu pana učitele reagovali v distanční výuce žáci z různých oddělení VO. Zadání na pomezí ilustrace a "módního designu" zpracovali různě. Tak které z ponožek byste si vybrali na vykročení do nového roku a do nového pololetí?

Setkání světel

U příležitosti zimního slunovratu a konjunkce planet Jupiter a Saturn vás zveme na krátké venkovní SETKÁNÍ SVĚTEL před budovou VO ZUŠ v ulici Nová v pondělí 21. 12. 2020 v době od 16:00 do 17:30 hodin. Přijďte kdykoliv v průběhu akce, přineste zavařovací sklenici se svíčkou. U školy vyrobíte/obdržíte papírové stínítko a vaše světlo se stane součástí výtvarné instalace. Pro milovníky tvoření přidáváme dobrovolný úkol: Vytvořte hvězdu/dvojhvězdu z papíru, připevněte ji na špejli a připravte k zapíchnutí do země.

Dubánci v „Galerii Rákos“

Výstavu fotografií dubánků v knihkupectví Rákos na Dubině si můžete prohlédnout od čtvrtka 3. 12., kdy prodejna po dlouhé době otevřela. Postavičky vytvořily žákyně dubinského oddělení VO a jejich rodiče je nafotili. Vše během distančního vzdělávání.

Jan Amos Komenský: Vzdělávání pro všechny

V Galerii Chodba máme nově dvě výstavy věnované "unescovému" tématu roku 2020 - Janu Amosu Komenskému (28. 3. 1592 - 15. 11. 1670). První výstava Vzdělávání pro všechny je převzata z NPMK (Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze). Na 19 listech představuje život, dílo, význam a odkaz této osobnosti. Připomínáme i výjimečnou knihu Markéty Pánkové, ředitelky muzea: Jan Amos Komenský v českém a světovém výtvarném umění (1642 - 2016)...

Dubánci z Dubiny

Takhle krásně vytvářely své dubánky (inspirovány knihou Dubánci) Kristýnka a Danielka a jejich maminka jim je takhle krásně nafotila! Distanční výuku si mohou zkrátka užít celé rodiny!

Celíky a vratiče

Tyhle rostliny podzimu malovaly temperovými barvami žákyně VO a nyní je vystavují v "Galerii Rákos" (= ve výkladní skříni knihkupectví Rákos na Dubině).
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Zápis do ZUŠky

Zavřít