Velké prádlo

Příští úterý 19.10. 2021  se bude v Čistírně zase prát. Bubny praček se roztočí v 18:30. Těšíme se na Vás! Jako vždy se na vás budeme těšit v Čistírně v ulici Kosmonautů :)

Think tank: Umění pro veřejný prostor Pardubice

Ve středu 29. září jsme se zúčastnily otevřené besedy týkající se veřejného prostoru. Zajímaly nás hlavně otázky kreativního vzdělávání, výchovy k občanské aktivitě a vytváření vztahu k městu a místu. Mluvilo se i o participaci a spolupráci architektů a sociologů.  Ve druhém pololetí plánujeme pro naše žáky sérii seminářů, ve kterých se tématům veřejného prostoru a architektury budeme věnovat.

Koncert vítězů XIII. ročníku soutěže Organum Regium

Srdečně Vás zveme na koncert vítězů letošního XIII. ročníku varhanické soutěže Organum Regium. Vystoupí nejlépe umístění studenti - Adam Suk - I. místo, Daniel Nerad a Antonín Staša - II. místa a Martin Droppa (čestné uznání pro nejmladšího účastníka). Začátek koncertu je v 17.00 hod v sále naší ZUŠ v Lonkově ulici. Videopozvánku na koncert můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=NksIQZzIMdU

Tisková zpráva o plánované stavbě nové budovy

V Polabinách by brzy měla vyrůst nová budova základní umělecké školy Lonkova, kterou město plánuje postavit v ulici Stavbařů v Polabinách. Město chce nyní prostřednictvím architektonické soutěže najít takový návrh stavby, který bude splňovat již vypracované zadání včetně maximálních nákladů ve výši 150 milionů korun bez DPH. Více info zde

Výstava v Galerii FONS

Zveme vás na výstavu z tvorby žáků výtvarky Linoryty a další práce do Galerie FONS na Pernštýnském náměstí. K vidění bude od 6. do 17. září. Výstava představuje práce dětí z naší zušky, které vznikly během distanční výuky ve školním roce 2020/21. Vybraný soubor  nabízí  témata: ptáci a hmyz (během roku probíhalo pozorování a studijní záznamy, později jejich převedení do linorytu). Třetím tématem je posvátný symbol hamsy – pravé ruky, která má svou magickou silou ochraňovat svého nositele před uhranutím. Linoryty realizovaly děti ve věku 6 – 12 let.  

Schůzka rodičů a žáků PHV 2021/2022

Vážení rodiče, přijměte pozvání na zahajovací schůzku Přípravné hudební výchovy (PHV), která se uskuteční ve středu 8.9.2021 v 16:45 v hudebním sále ZUŠ Lonkova. Schůzku povede paní učitelka Gabriela Nobilisová, seznámíte se i s dalšími pedagogy hudebního oboru. Těšíme se na Vás!

ZÁPIS

Zápis na školní rok 2021/22 bude probíhat ve dnech: středa 1. září 9-17 hod. čtvrtek 2. září 13-18 hod. pátek 3. září 13-18 hod.  STÁVAJÍCÍ ŽÁCI všech oborů se v těchto dnech zapisují u svých pedagogů jako obvykle. Na tanec se můžete zapsat na ZŠ Dubina a v sále ZUŠ Lonkova. Na výtvarku zapisujeme v ul. Nová stávající žáky 1. a 2. září. Dubinští se mohou v učebně výtvarky na ZŠ Dubina zapsat 1. září 8.30-9.30 hod. a 15-17 hod. Zápis na hudební nauku na ZŠ Dubina proběhne v pátek 3. září od 13:30 – 15:00. Kontaktovat můžete paní učitelku Gabrielu Nobilisovou na mail gabriela.nobilisova@zuspardubice.cz. NOVÍ ŽÁCI budou u zápisu vykonávat talentovky. Nutné je, aby měli předem vyplněnou přihlášku. Zájemci o hudebku, volejte na tel. 466 400 310, případně přijďte do ZUŠ Lonkova, odkud budete odesláni dle vašeho zájmu o nástroj ke konkrétnímu pedagogovi. K talentovkám na taneční obor si vezměte pohodlné oblečení (legíny, tričko, taneční dres). V případě dotazů kontaktujte vedoucí tanečního oboru Adrianu Pozdníkovou na mail: adriana.pozdnikova@zuspardubice.cz, tel.: 776 645 085. Na výtvarce zapisujeme nové žáky v pátek 3. září. Přineste si s sebou domácí práce, případně je předem pošlete na mail: talentovkyVO@zuspardubice.cz. Dotazy směrujte na Veroniku Korbelovou: veronika.korbelova@zuspardubice.cz, tel: 777 805 474, tel na VO: 466 415 535. U talentovek na dramaťák prověřujeme pomocí jednoduchých hravých cvičení obrazotvornost, fantazii a předpoklady ke studiu. Adepti si mohou připravit i přednes krátkého textu nebo básně. Kontaktovat můžete Kláru Litterovou na mail: klara.litterova@zuspardubice.cz, tel: 773 667 535.

Premiérový HmyZUŠ

Vážení rodiče, v týdnu od 23. do 27. srpna jsme si po Vaše děti, naše žáky, připravili nabitý program organizovaný týmem lektorů složeným z našich pedagogů. Všem přihlášeným přijdou v blízké době informace e-mailem a Vám ostatním celotýdenní zážitek zprostředkujeme alespoň prostřednictvím sociálních sítí a webu. Co se týče epidemických opatření, budeme po účastnících vyžadovat jedu z následujících možností: Během uplynulých 180 dnů prodělal onemocnění Covid-19. Tuto skutečnost dokládá potvrzením od lékaře s datem 24. 2. 2021 nebo novějším. Má ukončené očkování proti onemocnění Covid-19 před více než čtrnácti dny. Tuto skutečnost dokládá certifikátem staženým z ocko.uzis.cz s datem 8. 8. 2021 nebo starším. V uplynulých sedmi dnech podstoupil PCR test na onemocnění Covid-19 s negativním výsledkem. Tuto skutečnost dokládá potvrzením z certifikovaného testovacího místa s datem 16. 8. 2021 nebo novějším. V uplynulých 72 hodinách podstoupil antigenní test na onemocnění Covid-19 s negativním výsledkem. Tuto skutečnost dokládá potvrzením z certifikovaného testovacího místa s datem a časem ne starším, než 20. 8. 2021, 08.00 hodin. Bezprostředně před začátkem příměstského tábora si provedl samotest na onemocnění Covid-19 s negativním výsledkem za přítomnosti pořadatele příměstského tábora. Tato skutečnost je doložena fotodokumentací.

Hezké prázdniny a zdravý školní rok 2021/22

Ředitelství školy přeje všem žákům, rodičům, přátelům a zaměstnancům školy pohodové léto, plné krásných zážitků. Těšíme se na vás u zápisu ve středu 1. září od 9 do 17 hodin, 2. a 3. 9. od 13 do 18 hodin.

Hraje celá rodina

Tradiční rodinný koncert se letos vzhledem ke známé situaci koná online. 1. června od 18 hodin můžete shlédnout na YouTube, co si v muzikantských rodinách společně zahráli. Děkujeme všem za netradiční účast a předvedené výkony. Těší nás, že na radost z muzicírování zbyl čas i v dobách složitých.

Přijímací řízení na nový školní rok 2021/22

Zájemci o výuku na naší škole se mohou přihlásit přes www.izus.cz (přihláška do ZUŠ). Talentová zkouška proběhne dodatečně při zápisu na nový školní rok ve dnech 1.- 3. září. V případě, že chce vaše dítě navštěvovat výtvarný obor, pošlete po vyplnění přihlášky 3-5 domácích prací dětí na email talentovkyVO@zuspardubice.cz. V případě dotazů zavolejte na tel. kontakt 466 400 310. Těšíme se na vás.   Více informací můžete najít také na stránce Pro uchazeče

Stavíme školu

V pátek 25.6. se na prostranství před hlavní budovou ZUŠ Pardubice-Polabiny konal open-air koncert s názvem Stavíme školu. I přes zprvu nepříznivé předpovědi se po poledni rozjasnilo a počasí vydrželo po celou dobu konání akce perfektní. Na úvod programu zahrál soubor Zaviband ze ZUŠ Pardubice-Polabiny pod vedením Jaroslava Zavřela žesťové fanfáry. Po nich následovalo úvodní slovo, kterého se chopili Jiří Kabát - ředitel pořádající školy, Jakub Rychtecký - náměstek primátora města Pardubic, Irena Pohl Houkalová - hlavní koordinátorka ZUŠ OPEN a Radek Hejný - starosta městské části Pardubice 2. Následovalo klarinetové kvarteto ze ZUŠ Heřmanův Městec (p. uč. Lukáš Kyncl) a poté žesťové trio z vysokomýtské základní umělecké školy (p. uč. Václav Drobný). Ze ZUŠ Karla Malicha v Holicích přijel pětadvaceti členný soubor Maximix pod vedením paní učitelky Marie Valentové. Po vstupu plném světových hitů nastoupili na pódium svěřenci pana učitele Romana Faltyse ze ZUŠ Pardubice-Havlíčkova, kteří se pyšní mnoha úspěchy na tuzemských soutěžích, a vrátili nás např. do doby Marca-Antoina Charpentiera. Natrvalo do sféry populární hudby nás dostala Kapela 105 ze ZUŠ Pardubice-Polabiny. Ta pod vedením pana učitele Jana Bezdíčka připravila 20 minut rockové hudby. Na závěr vystoupil pod vedením Pavla Merty ze ZUŠ Pardubice-Polabiny Jazz Band Jindřicha Pavlíka, který za podpory pevné fanouškovské základny důstojně zakončil celé odpoledne. Doprovodný program si připravili žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny, kteří pod vedením paní učitelky Kláry Litterové nazkoušeli krátké skeče na téma hmyzu s názvem Mušinec. Počínaje tímto dnem byla otevřena i Galerie významných absolventů, která je instalována ve vstupních prostorách budovy. Součástí galerie jsou portréty významných osobností české umělecké scény (Jolana Voldánová, Radek Baborák, Leoš Čepický, Ivo Hurych a další), které vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny s paní učitelkou Pavlou Závodnou.  
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít