Tisková zpráva o plánované stavbě nové budovy

V Polabinách by brzy měla vyrůst nová budova základní umělecké školy Lonkova, kterou město plánuje postavit v ulici Stavbařů v Polabinách. Město chce nyní prostřednictvím architektonické soutěže najít takový návrh stavby, který bude splňovat již vypracované zadání včetně maximálních nákladů ve výši 150 milionů korun bez DPH. Více info zde

Výstava v Galerii FONS

Zveme vás na výstavu z tvorby žáků výtvarky Linoryty a další práce do Galerie FONS na Pernštýnském náměstí. K vidění bude od 6. do 17. září. Výstava představuje práce dětí z naší zušky, které vznikly během distanční výuky ve školním roce 2020/21. Vybraný soubor  nabízí  témata: ptáci a hmyz (během roku probíhalo pozorování a studijní záznamy, později jejich převedení do linorytu). Třetím tématem je posvátný symbol hamsy – pravé ruky, která má svou magickou silou ochraňovat svého nositele před uhranutím. Linoryty realizovaly děti ve věku 6 – 12 let.  

Schůzka rodičů a žáků PHV 2021/2022

Vážení rodiče, přijměte pozvání na zahajovací schůzku Přípravné hudební výchovy (PHV), která se uskuteční ve středu 8.9.2021 v 16:45 v hudebním sále ZUŠ Lonkova. Schůzku povede paní učitelka Gabriela Nobilisová, seznámíte se i s dalšími pedagogy hudebního oboru. Těšíme se na Vás!

ZÁPIS

Zápis na školní rok 2021/22 bude probíhat ve dnech: středa 1. září 9-17 hod. čtvrtek 2. září 13-18 hod. pátek 3. září 13-18 hod.  STÁVAJÍCÍ ŽÁCI všech oborů se v těchto dnech zapisují u svých pedagogů jako obvykle. Na tanec se můžete zapsat na ZŠ Dubina a v sále ZUŠ Lonkova. Na výtvarku zapisujeme v ul. Nová stávající žáky 1. a 2. září. Dubinští se mohou v učebně výtvarky na ZŠ Dubina zapsat 1. září 8.30-9.30 hod. a 15-17 hod. Zápis na hudební nauku na ZŠ Dubina proběhne v pátek 3. září od 13:30 – 15:00. Kontaktovat můžete paní učitelku Gabrielu Nobilisovou na mail gabriela.nobilisova@zuspardubice.cz. NOVÍ ŽÁCI budou u zápisu vykonávat talentovky. Nutné je, aby měli předem vyplněnou přihlášku. Zájemci o hudebku, volejte na tel. 466 400 310, případně přijďte do ZUŠ Lonkova, odkud budete odesláni dle vašeho zájmu o nástroj ke konkrétnímu pedagogovi. K talentovkám na taneční obor si vezměte pohodlné oblečení (legíny, tričko, taneční dres). V případě dotazů kontaktujte vedoucí tanečního oboru Adrianu Pozdníkovou na mail: adriana.pozdnikova@zuspardubice.cz, tel.: 776 645 085. Na výtvarce zapisujeme nové žáky v pátek 3. září. Přineste si s sebou domácí práce, případně je předem pošlete na mail: talentovkyVO@zuspardubice.cz. Dotazy směrujte na Veroniku Korbelovou: veronika.korbelova@zuspardubice.cz, tel: 777 805 474, tel na VO: 466 415 535. U talentovek na dramaťák prověřujeme pomocí jednoduchých hravých cvičení obrazotvornost, fantazii a předpoklady ke studiu. Adepti si mohou připravit i přednes krátkého textu nebo básně. Kontaktovat můžete Kláru Litterovou na mail: klara.litterova@zuspardubice.cz, tel: 773 667 535.

Premiérový HmyZUŠ

Vážení rodiče, v týdnu od 23. do 27. srpna jsme si po Vaše děti, naše žáky, připravili nabitý program organizovaný týmem lektorů složeným z našich pedagogů. Všem přihlášeným přijdou v blízké době informace e-mailem a Vám ostatním celotýdenní zážitek zprostředkujeme alespoň prostřednictvím sociálních sítí a webu. Co se týče epidemických opatření, budeme po účastnících vyžadovat jedu z následujících možností: Během uplynulých 180 dnů prodělal onemocnění Covid-19. Tuto skutečnost dokládá potvrzením od lékaře s datem 24. 2. 2021 nebo novějším. Má ukončené očkování proti onemocnění Covid-19 před více než čtrnácti dny. Tuto skutečnost dokládá certifikátem staženým z ocko.uzis.cz s datem 8. 8. 2021 nebo starším. V uplynulých sedmi dnech podstoupil PCR test na onemocnění Covid-19 s negativním výsledkem. Tuto skutečnost dokládá potvrzením z certifikovaného testovacího místa s datem 16. 8. 2021 nebo novějším. V uplynulých 72 hodinách podstoupil antigenní test na onemocnění Covid-19 s negativním výsledkem. Tuto skutečnost dokládá potvrzením z certifikovaného testovacího místa s datem a časem ne starším, než 20. 8. 2021, 08.00 hodin. Bezprostředně před začátkem příměstského tábora si provedl samotest na onemocnění Covid-19 s negativním výsledkem za přítomnosti pořadatele příměstského tábora. Tato skutečnost je doložena fotodokumentací.

Hezké prázdniny a zdravý školní rok 2021/22

Ředitelství školy přeje všem žákům, rodičům, přátelům a zaměstnancům školy pohodové léto, plné krásných zážitků. Těšíme se na vás u zápisu ve středu 1. září od 9 do 17 hodin, 2. a 3. 9. od 13 do 18 hodin.

Hraje celá rodina

Tradiční rodinný koncert se letos vzhledem ke známé situaci koná online. 1. června od 18 hodin můžete shlédnout na YouTube, co si v muzikantských rodinách společně zahráli. Děkujeme všem za netradiční účast a předvedené výkony. Těší nás, že na radost z muzicírování zbyl čas i v dobách složitých.

Přijímací řízení na nový školní rok 2021/22

Zájemci o výuku na naší škole se mohou přihlásit přes www.izus.cz (přihláška do ZUŠ). Talentová zkouška proběhne dodatečně při zápisu na nový školní rok ve dnech 1.- 3. září. V případě, že chce vaše dítě navštěvovat výtvarný obor, pošlete po vyplnění přihlášky 3-5 domácích prací dětí na email talentovkyVO@zuspardubice.cz. V případě dotazů zavolejte na tel. kontakt 466 400 310. Těšíme se na vás.   Více informací můžete najít také na stránce Pro uchazeče

Stavíme školu

V pátek 25.6. se na prostranství před hlavní budovou ZUŠ Pardubice-Polabiny konal open-air koncert s názvem Stavíme školu. I přes zprvu nepříznivé předpovědi se po poledni rozjasnilo a počasí vydrželo po celou dobu konání akce perfektní. Na úvod programu zahrál soubor Zaviband ze ZUŠ Pardubice-Polabiny pod vedením Jaroslava Zavřela žesťové fanfáry. Po nich následovalo úvodní slovo, kterého se chopili Jiří Kabát - ředitel pořádající školy, Jakub Rychtecký - náměstek primátora města Pardubic, Irena Pohl Houkalová - hlavní koordinátorka ZUŠ OPEN a Radek Hejný - starosta městské části Pardubice 2. Následovalo klarinetové kvarteto ze ZUŠ Heřmanův Městec (p. uč. Lukáš Kyncl) a poté žesťové trio z vysokomýtské základní umělecké školy (p. uč. Václav Drobný). Ze ZUŠ Karla Malicha v Holicích přijel pětadvaceti členný soubor Maximix pod vedením paní učitelky Marie Valentové. Po vstupu plném světových hitů nastoupili na pódium svěřenci pana učitele Romana Faltyse ze ZUŠ Pardubice-Havlíčkova, kteří se pyšní mnoha úspěchy na tuzemských soutěžích, a vrátili nás např. do doby Marca-Antoina Charpentiera. Natrvalo do sféry populární hudby nás dostala Kapela 105 ze ZUŠ Pardubice-Polabiny. Ta pod vedením pana učitele Jana Bezdíčka připravila 20 minut rockové hudby. Na závěr vystoupil pod vedením Pavla Merty ze ZUŠ Pardubice-Polabiny Jazz Band Jindřicha Pavlíka, který za podpory pevné fanouškovské základny důstojně zakončil celé odpoledne. Doprovodný program si připravili žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny, kteří pod vedením paní učitelky Kláry Litterové nazkoušeli krátké skeče na téma hmyzu s názvem Mušinec. Počínaje tímto dnem byla otevřena i Galerie významných absolventů, která je instalována ve vstupních prostorách budovy. Součástí galerie jsou portréty významných osobností české umělecké scény (Jolana Voldánová, Radek Baborák, Leoš Čepický, Ivo Hurych a další), které vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny s paní učitelkou Pavlou Závodnou.  

Děti – Výchova – Divadlo

DVD - tak se jmenuje festival Katedry výchovné dramatiky pražské Damu, který je zaměřený na dramatickou výchovu a přednes. Prezentují se zde ročníkové projekty a inscenace studentů a také nejpodařenější přednesové a divadelní vystoupení uplynulé sezóny. Jsme rádi, že jsme na tomto festivalu mohli zahrát Medvěda, který nebyl a na vlastní kůži tak vyzkoušet divadelní prostor Disku na Damu.

Ocenění města nejlepším žáků ZŠ a ZUŠ

Ve středu 13. 11. 2019 udělovali představitelé města Pardubice ocenění nejlepším žáků ZŠ a ZUŠ. Nechyběl ani náš soubor z Čistírny. Byli jsme oceněni za úspěchy s inscenací Mědvěd, který nebyl. Podívejte se, jak se ceníme.

Nahlížení

Letos se konalo Nahlížení - celostátní dílna středoškolské dramatiky a mladého divadla už po třicáté. My jsme s naší inscenací Medvěd, který nebyl v říjnu v Bechyni nechyběli. Shlédli jsme všechna představení, zúčastnili jsme se tzv. autodílen, diskusí s odbornými lektory a moc jsme si to užili. Koukněte do naší fotogalerie, na představení jsme odkryli horizont a netradiční scéna dodala představení další rozměr.
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Koncert vítězů varhanní soutěže Organum regium

Dovolujeme si Vás pozvat na koncert vítězů letošního ročníku varhanní soutěže Organum regium, který proběhne 30. září od 17 hodin v koncertním sále polabinské ZUŠky.

Zavřít