Celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou

Taneční obor se přes podzimní prázdniny od 28. do 30. října účastnil Celostátní přehlídky scénického tance pro mládež a dospělé v Jablonci nad Nisou.  Choreografie Obrazení od paní učitelky Nikoly Němcové vystoupila hned v prvním přehlídkovém večeru v pátek a dívky od paní učitelky Kateřiny Brožové vystoupily s choreografií Jako Fénix vstávám z popela v sobotním přehlídkovém večeru. Naše žákyně měli jedinečnou možnost nejen si zatančit v Městském divadle města, kterému se přezdívá město tance, ale také zhlédnout ty nejlepší choreografie scénického tance vybrané ze všech krajů České republiky.

Tata přehlídka byla jedinečná tím, že slavila hned několik jubileí. V letošním roce se totiž přehlídka konala v Jablonci již podvacáté. Současně s tím jsme oslavovali 30. let od založení Taneční konzercatoře Duncan centre spolu se zakladatelkou konzervatoře Evou Blažičkovou, od které jsme mohli slyšet osobní vzpomínky na paní Jarmilu Jeřábkovou, nositelku českého duncanismu, která by dnes oslavila sto-deset let svého života. Také jsme zavzpomínali na další významnou osobnost tanečního světa, na paní prof. Boženu Brodskou, která by dnes oslavila sté narozeniny.

Mimo vzpomínky živé minulosti v tanci, naše dívky také navštívily v Jablonci Muzeum skla a bižuterie, kde si mohly v tamnější dílně vyrobit své náramky ze skleněných korálků. Celá přehlídka byla zakončena v neděli rozborovým seminářem, kde si pedagogové choreografií vyslechli reflexe členů odborné poroty; tanečnice, choreografky a pedagožky Marie Kinské a Honzy Malíka, herce, básníka a režiséra Víta Maloty, scénografa Tomáše Žižky a pedagožky, taneční kritičky a vědkyně Elvíry Němečkové. Úplné završení přehlídky bylo zakončeno dvěmi rezidenčními představeními ZUŠ Vodňany, Flash Dance Company a TJ Sokol Jaroměř.

TO - CP_1