Taneční obor

Aktuality

Všeoborový koncert v prostorách Pardubického zámku

Utonulálalá, to byl název všeoborového koncertu, který se letos konal netradičně v prostorách Pardubického zámku 20. dubna. Taneční obor ve spolupráci s literárně dramatickým oborem nacvičili představení, které vycházelo z námětu balady Utonulá od Karla Jaromíra Erbena.

Taneční představení Kráska a zvíře v Tanečním divadle Honzy Pokusila

Naši žáci zhlédli Taneční představení Kráska a zvíře v Tanečním divadle Honzy Pokusila v Hradci Králové. Následně je čekal workshop se samotnými tanečníky představení Barborou Machovou Krováčkovou a Štěpánem Machem, kdy si žáci ochutnali základy akrobacie a žonglování. http://honzapokusil.cz/#predstaveni https://www.youtube.com/watch?v=2R9qguSB6fE

Naši žáci na interaktivním tanečním představení Škatulení s taneční dílnou.

Žáci tanečního oboru zhlédli interaktivní taneční představení v divadle Ponec, po kterém je čekala taneční dílna se samotnou choreografkou představení Mirkou Eliášovou. Děkujeme divadlu a umělcům za krásný zážitek. https://www.youtube.com/watch?v=REIuJJvV8D4

Celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou

Taneční obor se přes podzimní prázdniny od 28. do 30. října účastnil Celostátní přehlídky scénického tance pro mládež a dospělé v Jablonci nad Nisou.  Choreografie Obrazení od paní učitelky Nikoly Němcové vystoupila hned v prvním přehlídkovém večeru v pátek a dívky od paní učitelky Kateřiny Brožové vystoupily s choreografií Jako Fénix vstávám z popela v sobotním přehlídkovém večeru. Naše žákyně měli jedinečnou možnost nejen si zatančit v Městském divadle města, kterému se přezdívá město tance, ale také zhlédnout ty nejlepší choreografie scénického tance vybrané ze všech krajů České republiky. Tata přehlídka byla jedinečná tím, že slavila hned několik jubileí. V letošním roce se totiž přehlídka konala v Jablonci již podvacáté. Současně s tím jsme oslavovali 30. let od založení Taneční konzercatoře Duncan centre spolu se zakladatelkou konzervatoře Evou Blažičkovou, od které jsme mohli slyšet osobní vzpomínky na paní Jarmilu Jeřábkovou, nositelku českého duncanismu, která by dnes oslavila sto-deset let svého života. Také jsme zavzpomínali na další významnou osobnost tanečního světa, na paní prof. Boženu Brodskou, která by dnes oslavila sté narozeniny. Mimo vzpomínky živé minulosti v tanci, naše dívky také navštívily v Jablonci Muzeum skla a bižuterie, kde si mohly v tamnější dílně vyrobit své náramky ze skleněných korálků. Celá přehlídka byla zakončena v neděli rozborovým seminářem, kde si pedagogové choreografií vyslechli reflexe členů odborné poroty; tanečnice, choreografky a pedagožky Marie Kinské a Honzy Malíka, herce, básníka a režiséra Víta Maloty, scénografa Tomáše Žižky a pedagožky, taneční kritičky a vědkyně Elvíry Němečkové. Úplné završení přehlídky bylo zakončeno dvěmi rezidenčními představeními ZUŠ Vodňany, Flash Dance Company a TJ Sokol Jaroměř.

Slavíme spolu s Konzervatoří Duncan centre

Studenti tanečního oboru se účastní oslav 30 let od založení Konzervatoře Duncan centre. Naši studenti se v rámci oslav zapojili do taneční dílny nazvané "Dialog mezi mi a já", kde si mohli zažít společnou práci se studenty a pedagogy konzervatoře. Po výživném a protančeném odpoledni naši žáci zhlédli večerní představení plné choreografií studentů i absolventů Konzervatoře Duncan centre. Děkujeme konzervatoři za pozvaní a za krásné zážitky. Další pokračování oslav bude navazovat v rámci programů v PONEC - divadlo pro tanec a regionů. Oslavy zavítají i k nám do Pardubic. Více o akcích se dočtete v programu Divadlo 29. https://www.otevrenakultura.cz/.../30-let-konzervatore...

Jiráskův Hronov, Tanec a tanec

Po dvouleté odmlce se tanec opět prezentoval na Jiráskově Hronovu a my byli u toho! Na základě nominace choreografie Jako Fénix vstávám z popela, se žákyně našeho tanečního oboru zúčastnily tradičního již 92. ročníku mezidruhové přehlídky v bloku Tanec a tanec, který byl uveden na hlavní scéně Jiráskova Hronova dne 2. srpna 2022 a to hned dvakrát – ve 14.15 hodin a ve 20.15 hodin. Děkujeme všem organizátorům za milé přijetí, skvělou atmosféru, profesionální přístup a krásné umělecké zážitky. Bylo nám potěšením. Kateřina Brožová a děvčata https://www.jiraskuvhronov.info/2-8-utery/blok-tanec%2C-tanec%E2%80%A6-na-jh-2022

Závěrečné představení ve Východočeském divadle

Taneční obor opět po dvouleté pauze uskutečnil své závěrečné představení ve Východočeském divadle, tak jak bývalo vždy na závěr školního roku zvykem. Tentokrát se představení odehrálo pod názvem Obrazení, kde mohli diváci vidět několik tanečních obrazů a nálad, které ztvárnili tanečníci a jejich pedagogové. Představení se odehrálo 13. 6. 2022 a žáci tanečního oboru zvládli zatančit hned dvakrát celý blok představení. Jednou v odpoledním a podruhé ve večerním čase.

Krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých

V Ústí nad Orlicích v Roškotově divadle se 11. 6. 2022 konala krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých, kde naši žáci a jejich pedagogové tanečního oboru opět slavili úspěchy. Získali přímý postup do celostátního kola s choreografií Jako Fénix vstávám z popela od paní učitelky Kateřiny Brožové s oceněním za scénickou syntézu a jeden návrh na postup s choreografií Obrazení od paní učitelky Nikoly Němcové s oceněním za poetický taneční obraz. Tanečníkům a jejich pedagogům gratulujeme.

Celostátní kolo přehlídky tanečních oborů ZUŠ v Karlových Varech

Taneční obor ZUŠ Pardubice - Polabiny za sebou má celostátní kolo přehlídky tanečních oborů ZUŠ v Karlových Varech se svojí choreografií OBRAZENÍ. Tanečnice Ema Honzíčková, Anna Horáková a Valentýna Lamrová zažily nabité tři dny, kdy zhlédly nejen krásy Karlových Varů, ale hlavně ty nejlepší tanečníky a taneční choreografie vybrané ze všech krajů České republiky. Děkujeme dívkám a paní učitelce Nikole Němcové za reprezentování naší školy a gratulujeme jim za jejich úspěchy.

Závěrečné představení tanečního oboru ve Východočeském divadle

Již po dvouleté pauze, způsobené covidovou pandemií se konečně poštěstí žákům tanečního oboru Základní umělecké školy Pardubice-Polabiny, opět vystoupit se svým závěrečným představením ve Východočeském divadle v Pardubicích, jak bývalo každoročně zvykem. Naposledy se tanečnímu oboru poštěstilo vystoupit na prknech divadla v roce 2019 s představením Dobrý vítr do plachet. Nikdo tehdy netušil, že plavba k další příležitosti znovu vystoupit ve Východočeském divadle, potrvá tak dlouze. Žáci tanečního oboru se ale dočkali, a nyní vás milovníky tance a umění opět mohou srdečně pozvat na své závěrečné představení s názvem Obrazení do Východočeského divadla. Představení se bude konat 13. 6. v odpoledním čase od 16:30 a ve večerním čase od 19 hodin. Tanečníci odhalí publiku několik roztančených obrazů, ve kterých si jistě každý divák najde to své. Rezervace vstupenek je možná na e-mailové adrese katerina.brozova@zuspardubice.cz a následná koupě se odehraje před představením ve foyer divadla.

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít