Literárně-dramatický obor

Aktuality

Krajská přehlídka ZUŠ v literárně-dramatickém projevu

Dramaťák se účastnil krajské přehlídky ZUŠ v literárně- dramatickém projevu. Vezeme si z Chrudimi dvě bronzová a jedno stříbrné pásmo za přednes i literární tvorbu. A hned tři zlatá pásma s nominací do ústředního kola. V Brně nás bude se svou literární tvorbou reprezentovat Barbora Němečková a v přednesu Viktorie Anežka Rabasová a Štěpán Dvořák. Moc gratulujeme, byli jste všichni skvělí. Naši dramaťáci jsou svěřenci paní učitelky Kláry Litterové.

Dramaťák v masopustním průvodu

Náš dramaťák se již tradičně účastní polabinského masopustního průvodu. Letos projde Polabinami 13.2. mezi 13.30 a 15.30.

Výtvarníci a dramaťáci vyjeli do Hradce do Divadla Drak

https://www.zuspardubice.cz/galerie/vyprava-do-divadla-drak/ Výlet do hradeckého Draku byl prostě boží! Vyrazili tam výtvarníci a dramaťáci od těch nejmenších až po deváťáky. Všichni jsme si to moc užili. Představení TO JE ANDĚLENÍ! nás bavilo od začátku do konce. Okouzlilo nás svou poetikou, křehkostí, hravostí, nápady i svým poselstvím. Klobouk dolů před jeho tvůrci a hlavně všemi herci. V Labyrintu divadla jsme stihli ještě dva workshopy. Děkujeme lektorkám Janě a Kláře, jak nás provedly a přiblížily expozici loutek i aktuální výstavu – Neboj, neboj! Koukněte na fotky, ať se o ten zážitek s Vámi aspoň trochu podělíme. foto z inscenace – web divadla Drak