Hudební obor

Aktuality

Akordeonisté a dechaři zabodovali v soutěžích

Ve středu 15. 3. dechaři absolvovali krajské kolo soutěže ZUŠ ve Vysokém Mýtě.  Gratulujeme Zavibandu - Jiří Seidl, Petr Fidler, Lukáš Korbela ze třídy J. Zavřela k vynikajícímu výkonu. Získali 1. cenu s postupem do ústředního kola. Naším dalším souborem v soutěži bylo Kvarteto - Kateřina Sádovská, Lukáš Makarov, Viola Krobotová a Daniel Culek ( p. uč. N. Mertová, M. Postlerová, O. Hromádko, J. Zemen) získalo krásné 2. místo Ve čtvrtek 16. 3. vyrazili akordeonisté do Poličky a přivezli si z krajského kola soutěže ve hře na akordeon pětkrát 1. místo, jedno 2. místo, 4 postupy do ústředního kola a 1 návrh na postup. Gratulujeme Sofii Anně Křivákové, Daniele Váňové, Dominiku Bradshawovi, Veronice Kubíkové, Barboře Černé, Elle Filipové, Liboru Kovářovi a jejich oceněné vyučující Ireně Holomkové a Haně Burianové. Poroty obou soutěží se rozhodly udělit mnoho zvláštních ocenění pro naše žáky i jejich pedagogy. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci naší zušky. Fotogalerie zde.

Klavírní odpoledne s Danielem Junem

Zveme vás všechny, kteří chcete strávit milé odpoledne s klavírem, na workshop s panem Danielem Junem. Koná se v pátek 24. března od 13,30 do 17 hodin v sále školy v Lonkovce. V prvním bloku se představí naši žáci, kterým pan lektor poradí třeba něco nového k rozpracovaným skladbám. Dozvíte se taky něco o tom, jak pracovat s trémou, která občas trápí nás všechny. Od 16 hodin se koná koncert, na který si pan Jun připravil moc zajímavý program Tak přijďte!

Vánoční koncert

Letošní vánoční koncert se nesl v duchu barokní hudby, která zazněla v podání naši pedagogů a jejich hostů. Na úvod koncertu představila cembalistka Edita Keglerová nový nástroj, který přibyl do našeho nástrojového inventáře a zahrála na něj Suitu c moll od francouzského skladatele Louise Couperina. Ve znamení třech fagotů a cembala se nesla druhá skladba, kterou přednesli fagotisté Pavel Merta, Filip Krytinář j.h. a Filip Růžička a cembalového partu se ujal Ondřej Hromádko. Houslový koncert a moll italského skladatele Antonia Vivaldiho přednesla, za doprovodu ansámblu složeného z pedagogů ZUŠ a členů komorního souboru Barocco sempre giovane, Sára Zemenová. Čtvrté skladby se ujal, kdo jiný, než náš pan ředitel Jiří Kabát, který provedl Koncert pro violu a orchestr G dur od německého skladatele Georga Phillipa Telemanna. Koncert pro dva hoboje a orchestr od italského skladatele Tomassa Albinoniho přednesla naše kolegyně Markéta Postlerová společně s Tereza Doušová j.h. Celý večer uzavřelo Vánoční concerto grosso od představitele italského hudebního baroka Arcangela Corelliho v provedení ansámblu v celé své velikosti. Za fotodokumentaci moc děkujeme manželům Kolesárovým.

Srdečně zveme na MIKULÁŠSKÝ KONCERT!

Přijďte se předvánočně naladit a podpořit naše děcka v jejich souborovém snažení!

Druhá cena z Hraj online!

Ve finálovém kole soutěže, kterou pořádala Komorní filharmonie Pardubice, si v sobotu 12. listopadu vybojovala klavíristka Helenka Burešová krásné druhé místo. Porotu zaujala muzikálním, poetickým projevem a my moc děkujeme za skvělou reprezentaci nejen žačce, ale i kolegyni Adéle Nehněvajsové.

Workshop pro trumpetisty

Naši trumpetisté se účastnili workshopu s Reinhold Friedrich, hvězdným hostem Komorní filharmonie Pardubice. Komentář účastníků byl stručný: "bylo to boží" Děkujeme!

Pokračujeme v projektu s Českou filharmonií

Dne 6.11.2022 se uskutečnil v pořadí druhý den projektu České filharmonie a Asociací ZUŠ České republiky. Naší školu zastupovala violoncellistka Barbora Šimková v doprovodu p. uč. Zemena. K pardubické výpravě se ale přidali i hradečtí a tak jsme celý den opět strávili společně s Markétkou Vaňkou a Sarah Sophií Karnet. Celý den byl ve znamení až pekelného soustředění nad orchestrálními party z Dvořákovy opery Čert a Káča, Weberovy opery Oberon nebo baletu Labutí jezero od P. I. Čajkovského. Hned po společném úvodu si každou nástrojovou skupinu vzal do péče vedoucí český filharmonik a v prostorách Rudolfina, kam se normální „smrtelník“ v životě nedostane, rozkrýval jednotlivá hudební tajemství a know-how. Práce bylo tentokrát tolik že nám kromě návštěvy Fantovy kavárny při čekání na zpáteční vlak ani nezbyl čas na nějaké nehudební zážitky a tak nám z celého dne zůstala v paměti jen věta Markétky Vaňkové, když jsme poprvé vešli do prostor pražského metra: „To je strašná díra.“ Příští zastávka už bude na prknech Dvořákovy síně Rudolfina, tak uvidíme. Držte nám palce!

Helenka Burešová je ve finále 2. ročníku Hraj online!

Mezi 18 účastníků finále soutěže "Hraj online!", kterou druhým rokem pořádá Komorní filharmonie Pardubice, postoupila žákyně p. uč. Adély Nehněvajsové Helenka Burešová. Na základě poslaného záznamu vybrala odborná porota její nahrávku skladby Jiřího Vřešťála a zařadila ji mezi soutěžící závěrečného kola. To se uskuteční už "naživo" v sobotu 12. listopadu od 11,30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Výkony všech finalistů si můžete přijít poslechnout. Držíme pěsti žačce i paní učitelce!

Úspěch našich akordeonistů

Ve dnech 27. - 30. 10. 2022 se v Praze konal další ročník soutěže Mezinárodní akordeonové dny Praha, naši školu reprezentovali dva soutěžící - Daniela Váňová a Dominik Bradshaw. Daniela ve své kategorii obdržela třetí nejvyšší bodování a umístila se tak ve zlatém pásmu. Za její přípravu taktéž děkujeme ZUŠ Hlinsko, odkud k nám Daniela přestoupila v září. Dominik opět ukázal své možnosti porovnávat se se studenty konzervatoří, v jeho kategorii měl ohromnou konkurenci právě z těchto řad. I když mu zlaté pásmo uniklo o fous, nesmírně si stříbrného pásma vážíme!! Oběma patří velká gratulace a přání mnoha dalších úspěchů. Za akord. oddělení Irena Holomková.

Přípravná hudební výchova – schůzka rodičů

Vážení rodiče, zveme Vás na krátký koncert a informativní schůzku PHV. Vše proběhne ve středu 7. 9. od 16.45 hodin v sále zušky v Lonkovce.

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít