Hudební obor

Aktuality

Okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje

ZUŠ Karla Malicha Holice, 4.3.2024

ZUŠ Karla Malicha Holice Soutěžní týden uzavřeme zprávou z Holic, kde se v pondělí konalo okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje. Zastoupení měla naše ZUŠka velké napříč kategoriemi a naši skvělí žáci vybojovali dohromady: (18x) (2x) (1x) Z toho 7 našich (houslistů a houslistek), 1 violista a 6 violoncellistek postupilo do krajského kola. Navíc Žofka Kučerová (violoncellistka ze třídy pana učitele Zemena) získala zvláštní ocenění za mimořádnou interpretaci soutěžního repertoáru, naši klavírní pedagožku Adélu Nehněvajsovou porota ocenila za inspirující klavírní doprovod a pan učitel Jan Zemen byl oceněn za jeho skvělé pedagogické vedení. Všem pedagogům, korepetitorům a žákům děkujeme a vzornou a veleúspěšnou reprezentaci, přejeme hodně sil a úspěchů v krajském kole a také zasloužilé volno a odpočinek o jarních prázdninách (bez zlomenin )

Aktualizace aktuality! Klavíristé postupují dál do ústředního kola!!!

5. března v krajském kole klavírní soutěže ve Vysokém Mýtě získali Vojtěch Mikysek (p. uč. O. Hromádko) a klavírní duo Michaela Nehněvajsová a Lada Burešová (p. uč. A. Nehněvajsová) 1. místo s postupem do ústředního kola. Vedle toho obdrželi také zvláštní ceny: Vojta "za precizní rytmickou interpretaci skladby Divocí poníci" a duo Míša + Lada "za provedení skladby Manfreda Schmitze: Princezna tančí valčík". Všem patří obrovská gratulace!

Kytaristy také čeká krajské kolo

V úterý 27. února se zúčastnilo dvanáct žáků z naší školy okresního kola kytarové soutěže. Všichni bojovali velice statečně a výsledkem jsou čtyři první místa s postupem do krajského kola: Adina Margolienová, Eliška Šárová, Patrik Belej (p. uč. Peter Vasko) a Beáta Nováková (p. uč. Gabriela Nobilisová). První místo bez postupu obsadil Henrik Nicholls (p. uč. Gabriela Nobilisová) a následovalo šest druhých míst a jedna třetí cena. Všem patří gratulace a velké poděkování. Postupujícím přejeme, ať se daří i dál!