Výtvarný obor

Aktuality

Pleteme svetr pro babyku podruhé

Upletli jsme svetr pro baby(č)ku. Vyšlo to i pro dědečka. Přijďte se potěšit barvami před výtvarku. Anebo koukněte na pár vybraných fotek v galerii.

Pleteme svetr pro babyku

Pojďte s námi rozsvítit barvami javor před výtvarkou. Upleťte pruhy široké 50 - 70 cm nebo 117 - 148 cm libovolně vysoké. Přineste je na výtvarný obor - Nová ulice 282, Polabiny II kdykoliv ve všední den odpoledne, nejpozději do 10. prosince. Svetr bychom rádi darovali javoru babyce k Vánocům. 🎄🎁

Think tank: Umění pro veřejný prostor Pardubice

Ve středu 29. září jsme se zúčastnily otevřené besedy týkající se veřejného prostoru. Zajímaly nás hlavně otázky kreativního vzdělávání, výchovy k občanské aktivitě a vytváření vztahu k městu a místu. Mluvilo se i o participaci a spolupráci architektů a sociologů.  Ve druhém pololetí plánujeme pro naše žáky sérii seminářů, ve kterých se tématům veřejného prostoru a architektury budeme věnovat.

Výstava v Galerii FONS

Zveme vás na výstavu z tvorby žáků výtvarky Linoryty a další práce do Galerie FONS na Pernštýnském náměstí. K vidění bude od 6. do 17. září. Výstava představuje práce dětí z naší zušky, které vznikly během distanční výuky ve školním roce 2020/21. Vybraný soubor  nabízí  témata: ptáci a hmyz (během roku probíhalo pozorování a studijní záznamy, později jejich převedení do linorytu). Třetím tématem je posvátný symbol hamsy – pravé ruky, která má svou magickou silou ochraňovat svého nositele před uhranutím. Linoryty realizovaly děti ve věku 6 – 12 let.  

Do nového roku v nových ponožkách!

Několik ukázek toho, jak na výzvu pana učitele reagovali v distanční výuce žáci z různých oddělení VO. Zadání na pomezí ilustrace a "módního designu" zpracovali různě. Tak které z ponožek byste si vybrali na vykročení do nového roku a do nového pololetí?

Setkání světel

U příležitosti zimního slunovratu a konjunkce planet Jupiter a Saturn vás zveme na krátké venkovní SETKÁNÍ SVĚTEL před budovou VO ZUŠ v ulici Nová v pondělí 21. 12. 2020 v době od 16:00 do 17:30 hodin. Přijďte kdykoliv v průběhu akce, přineste zavařovací sklenici se svíčkou. U školy vyrobíte/obdržíte papírové stínítko a vaše světlo se stane součástí výtvarné instalace. Pro milovníky tvoření přidáváme dobrovolný úkol: Vytvořte hvězdu/dvojhvězdu z papíru, připevněte ji na špejli a připravte k zapíchnutí do země.

Dubánci v „Galerii Rákos“

Výstavu fotografií dubánků v knihkupectví Rákos na Dubině si můžete prohlédnout od čtvrtka 3. 12., kdy prodejna po dlouhé době otevřela. Postavičky vytvořily žákyně dubinského oddělení VO a jejich rodiče je nafotili. Vše během distančního vzdělávání.

Jan Amos Komenský: Vzdělávání pro všechny

V Galerii Chodba máme nově dvě výstavy věnované "unescovému" tématu roku 2020 - Janu Amosu Komenskému (28. 3. 1592 - 15. 11. 1670). První výstava Vzdělávání pro všechny je převzata z NPMK (Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze). Na 19 listech představuje život, dílo, význam a odkaz této osobnosti. Připomínáme i výjimečnou knihu Markéty Pánkové, ředitelky muzea: Jan Amos Komenský v českém a světovém výtvarném umění (1642 - 2016)...

Dubánci z Dubiny

Takhle krásně vytvářely své dubánky (inspirovány knihou Dubánci) Kristýnka a Danielka a jejich maminka jim je takhle krásně nafotila! Distanční výuku si mohou zkrátka užít celé rodiny!

Celíky a vratiče

Tyhle rostliny podzimu malovaly temperovými barvami žákyně VO a nyní je vystavují v "Galerii Rákos" (= ve výkladní skříni knihkupectví Rákos na Dubině).