Výtvarný obor

Přehlídka výtvarných oborů ZUŠ

Do krajského kola přehlídky výtvarných oborů ZUŠ podívalo 11 přihlášených výtvarných řad, cyklů i jednotlivých prací žáků, kteří se chystali na talentové zkoušky. A všichni si vedli náramně. Z Jevíčka naši vyslanci - Honza Vojtíšek a Iveta Tobiášová přivezli dvě zlatá pásma s postupem do ústředního kola za své dvě výtvarné řady, dále pak tři zlatá a dvě stříbrná pásma. Naši talentovkáři pod vedením Honzy Vojtíška získali tři zlatá pásma s postupem (Vanda Hurychová, Kristýna Pilná a Honza Machač) a jedno pásmo stříbrné (Anna Táborská). Gratulujeme!

Z pólu na pól – výstava a přednáška cestovatele Oldřicha Bubáka

Zveme Vás na výtvarku do Galerie Chodba (Nová 282) na výstavu fotek českého cestovatele, fotografa, spisovatele, hudebníka, dobrodruha a polárníka Oldřicha Bubáka. V průběhu několika desítek let Oldřich Bubák navštívil 160 států, je prvním Čechem, který došel na severní a jižní pól pěšky na lyžích. Má za sebou mimořádné výkony v extrémních oblastech Arktidy a Antarktidy i řadu úspěšných výprav a mezinárodních expedic v rámci ojedinělého projektu „ Z PÓLU NA PÓL“, jehož je zakladatelem. Stejný název nese i výstava, ke které se chystá 31. 1. v 17 hodin přednáška v sále ZUŠky v Lonkovce. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Voňavé Vánoce na Zelené bráně a Vánoční všehochuť v knihovně

Vedle Voňavých Vánoc na Zelené bráně celý prosinec vystavuje naše výtvarka i v knihovně. Srdečně zveme na obě výstavy .