Literárně-dramatický obor

O studiu

Žáci dramaťáku jsou děti se zájmen o divadlo, literaturu a mluveného slovo. Studium probíhá ve skupinách, individuálně je vedena výuka uměleckého přednesu. Pomocí dramatických her, zážitkových her a cvičení se děti učí prvním krůčkům k dramatickému umění a herectví. Pracují se svým hlasem, tělem, fantazií. Učí se zvládat a kultivovat svou mluvu a pohyb. Pracují s rytmem a hudbou. Pomocí metod a technik dramatické výchovy rozvíjejí svoji představivost, obrazotvornost a tvořivost. Hravým způsobem si upevňují paměť, rozšiřují slovní zásobu. Zvládají a používají divadelní výrazové prostředky k vyjádření myšlenek. Důležitou součástí je práce na emocionálním, estetickém a sociálním rozvoji dětí. Při práci poznáváme a vycházíme ze všech druhů umění a kultury. U žáků podporujeme spolupráci a partnerství, obohacujeme verbální i nonverbální komunikaci.

Veškerá výuka, zvláště u malých dětí, probíhá zábavnou formou hry. Starší žáci pracují na svých divadelních projektech a inscenacích.

Žáci se schází jednou až dvakrát týdně. Výuka probíhá v nových prostorách komorní studiové scény „Čistírna“, která funguje zároveň jako malé divadlo a naši žáci zde pravidelně vystupují.

Koncert vítězů varhanní soutěže Organum regium

Dovolujeme si Vás pozvat na koncert vítězů letošního ročníku varhanní soutěže Organum regium, který proběhne 30. září od 17 hodin v koncertním sále polabinské ZUŠky.

Zavřít