Jubilejní školní rok 2023/2024

Tento školní rok oslaví naše polabinská ZUŠka své půlkulaté výročí – rok 1968 pro ni byl rokem prvním a rok 2023 tím pětapadesátým. Proto jsme si pro naše žáky, jejich rodiče a všechny naše příznivce připravili mnoho akcí, které budou na jaře postupně gradovat. 

Podzim skýtá hned několik příležitostí, kde můžete vidět práce našich žáků z výtvarky, nebo slyšet mladé interprety napříč odděleními našeho hudebního oboru. V září vystoupíme na Polabinské pouti a v jeho závěru na slavnostním otevření Automatických mlýnů. Po volnějším říjnu bude v listopadu a v prosinci program nabitý – koncert učitelů, rozsvěcení vánočního stromu v Polabinách za zvuku melodií souboru Zaviband, výtvarníci budou vystavovat v okresním archivu, v období adventu pak také na Zelené bráně a v prostorách Krajské knihovny, v aule pardubické univerzity proběhne vánoční souborový koncert, na kterém se představí malá i ta největší hudební tělesa a soubory, které u nás máme.

V únoru se žáci našeho dramaťáku převléknou do kostýmů maškar a zúčastní se tradičního polabinského Masopustu. Na duben již promýšlíme náš všeoborový koncert, který po roce minulém, kdy jsme prostory naší ZUŠky vyměnili za pardubický zámek, opět zkusíme dostat do netradičních prostor. Kam, vám ale zatím neprozradíme.

V květnu a v červnu se již dostaneme do finále a začne série koncertů pod hlavičkou ZUŠ Open, absolventské koncerty, které bychom v letošním jubilejním roce rádi z části dostali do jiných, pro naše žáky i posluchače, zajímavějších prostor, rodiči a dětmi oblíbený koncert Hraje celá rodina a výtvarníci představí svoji tvorbu v prostorách pardubického Mázhausu. Závěrečnou trojici velkých koncertů a vystoupení zahájí Koncert pro školu, který koncem května rozezní prostory Automatických mlýnů a bude živě přenášen do televize, naváže na něj vystoupení tanečního oboru ve Východočeském divadle a celou sérii, stejně jako celý pětapadesátý školní rok, uzavře na konci června náš malý open air festival Stavíme školu.

Toto vše a ještě mnohem více se dozvíte na našich webových stánkách zuspardubice.cz nebo na našich sociálních sítích.
Budeme se s vámi těšit na viděnou.