Vít Chudý

houslista, pedagog konzervatoře Pardubice

Vít Chudý studoval hru na housle na konzervatoři v Pardubicích ve třídě Mgr. Dalibora Hlavy a následně na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Jindřicha Pazdery. Studia si rozšířil v německém Výmaru na Hochschule für Musik Franze Liszta u prof. Doralice Borosz.

Již jako student sólově vystupoval za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice a Orchestru posluchačů Konzervatoře Pardubice a nastudoval např. fantazii Tzigane od M. Ravela, houslové koncerty A. Dvořáka, P. I. Čajkovského, F. Mendelssohna-Bartholdy a další díla. Jako člen klavírního tria získal hlavní ocenění na International Summer Academy v Rakousku, kde koncert vítězů zároveň vysílal živě Vídeňský rozhlas. Se stejným ansámblem byl vybrán reprezentovat Akademii múzických umění na Mezinárodním studentském festivale v Japonském Kyotu.

V letech 2016-2017 vyučoval na houslové škole Wolfgang Violin Studio v Singapuru. V současné době je pedagogem na Konzervatoři v Pardubicích.

Dále je členem a sólistou komorního souboru Barocco sempre giovane a souboru Escualo kvintet, se kterým provádí hudbu argentinského tanga a dílo Astora Piazzolly.