Hudební obor

Aktuality

Koncert vítězů XIII. ročníku soutěže Organum Regium

Srdečně Vás zveme na koncert vítězů letošního XIII. ročníku varhanické soutěže Organum Regium. Vystoupí nejlépe umístění studenti - Adam Suk - I. místo, Daniel Nerad a Antonín Staša - II. místa a Martin Droppa (čestné uznání pro nejmladšího účastníka). Začátek koncertu je v 17.00 hod v sále naší ZUŠ v Lonkově ulici. Videopozvánku na koncert můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=NksIQZzIMdU

Schůzka rodičů a žáků PHV 2021/2022

Vážení rodiče, přijměte pozvání na zahajovací schůzku Přípravné hudební výchovy (PHV), která se uskuteční ve středu 8.9.2021 v 16:45 v hudebním sále ZUŠ Lonkova. Schůzku povede paní učitelka Gabriela Nobilisová, seznámíte se i s dalšími pedagogy hudebního oboru. Těšíme se na Vás!

Hraje celá rodina

Tradiční rodinný koncert se letos vzhledem ke známé situaci koná online. 1. června od 18 hodin můžete shlédnout na YouTube, co si v muzikantských rodinách společně zahráli. Děkujeme všem za netradiční účast a předvedené výkony. Těší nás, že na radost z muzicírování zbyl čas i v dobách složitých.

Hraje celá rodina online

Tradiční rodinný koncert se letos vzhledem ke známé situaci koná online. 1. června od 18 hodin můžete shlédnout na YouTube, co si v muzikantských rodinách společně zahráli. Děkujeme všem za netradiční účast a předvedené výkony. Těší nás, že na radost z muzicírování zbyl čas i v dobách složitých.

Spolupráce s firmou PETROF

Letošní březen přinesl našemu oddělení klávesových nástrojů nenahraditelnou zkušenost a především překrásný zážitek z natáčení promo videa k Mezinárodnímu dni pian, který proběhne dne 27. 3. 2021. Za naši školu se akce ve firmě Petrof zúčastnil žák p. uč. Bohdany Rind Henrik Nicholls. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Organum regium 2021

Po několika letech obnovuje naše škola varhanní přehlídku ORGANUM REGIUM. Podrobnosti k nadcházejícímu ročníku 2021 najdete na této stránce, včetně přihlášky ke stažení a vyplnění.

Smyčcové soustředění v Chotěboři

Smyčcový orchestr vyjel začátkem října na tradiční podzimní soustředění. Pod vedením pana dirigenta Hlavy začali žáci zkoušet repertoár na nový školní rok. Během náročného programu stihli i odpolední procházku do okolí.

Termíny HN pro 6. ročník

Hudební nauka pro 6. ročnik je vedena formou dvou vyučovacích hodin jednou za 14 dní. Termíny výuky naleznete zde. Zahajovací hodina bude 3. 9. od 17.45 do 18.30 hod. Gabriela Nobilisová, učitelka HN