Od září znovu zobcové flétny na ZŠ Svítkov

Od září 2023 znovuotvíráme výuku hry na zobcovou flétnu pro budoucí prvňáky i starší děti v budově ZŠ Svítkov .  Informace na tel. čísle 777 014 794 nebo na https://www.zuspardubice.cz/zuska/pro-uchazece/

Páteční odpoledne s Danielem Junem

V pátek 24. března jsme celé odpoledne strávili povídáním o krásách i úskalích klavírní hry. Pan Jun poradil našim žačkám, jak ještě vylepšit připravené skladby, debatovali jsme o vhodném repertoáru i trémě. Nakonec jsme vyslechli parádně připravený koncert se skladbami napříč hudebními styly a žánry. Bylo to fajn!

Taneční představení Kráska a zvíře v Tanečním divadle Honzy Pokusila

Naši žáci zhlédli Taneční představení Kráska a zvíře v Tanečním divadle Honzy Pokusila v Hradci Králové. Následně je čekal workshop se samotnými tanečníky představení Barborou Machovou Krováčkovou a Štěpánem Machem, kdy si žáci ochutnali základy akrobacie a žonglování. http://honzapokusil.cz/#predstaveni https://www.youtube.com/watch?v=2R9qguSB6fE

Akordeonisté a dechaři zabodovali v soutěžích

Ve středu 15. 3. dechaři absolvovali krajské kolo soutěže ZUŠ ve Vysokém Mýtě.  Gratulujeme Zavibandu - Jiří Seidl, Petr Fidler, Lukáš Korbela ze třídy J. Zavřela k vynikajícímu výkonu. Získali 1. cenu s postupem do ústředního kola. Naším dalším souborem v soutěži bylo Kvarteto - Kateřina Sádovská, Lukáš Makarov, Viola Krobotová a Daniel Culek ( p. uč. N. Mertová, M. Postlerová, O. Hromádko, J. Zemen) získalo krásné 2. místo Ve čtvrtek 16. 3. vyrazili akordeonisté do Poličky a přivezli si z krajského kola soutěže ve hře na akordeon pětkrát 1. místo, jedno 2. místo, 4 postupy do ústředního kola a 1 návrh na postup. Gratulujeme Sofii Anně Křivákové, Daniele Váňové, Dominiku Bradshawovi, Veronice Kubíkové, Barboře Černé, Elle Filipové, Liboru Kovářovi a jejich oceněné vyučující Ireně Holomkové a Haně Burianové. Poroty obou soutěží se rozhodly udělit mnoho zvláštních ocenění pro naše žáky i jejich pedagogy. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci naší zušky. Fotogalerie zde.

Klavírní odpoledne s Danielem Junem

Zveme vás všechny, kteří chcete strávit milé odpoledne s klavírem, na workshop s panem Danielem Junem. Koná se v pátek 24. března od 13,30 do 17 hodin v sále školy v Lonkovce. V prvním bloku se představí naši žáci, kterým pan lektor poradí třeba něco nového k rozpracovaným skladbám. Dozvíte se taky něco o tom, jak pracovat s trémou, která občas trápí nás všechny. Od 16 hodin se koná koncert, na který si pan Jun připravil moc zajímavý program Tak přijďte!

Příměstský tábor

Vážení rodiče, hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme. Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat. S pozdravem, kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Naši žáci na interaktivním tanečním představení Škatulení s taneční dílnou.

Žáci tanečního oboru zhlédli interaktivní taneční představení v divadle Ponec, po kterém je čekala taneční dílna se samotnou choreografkou představení Mirkou Eliášovou. Děkujeme divadlu a umělcům za krásný zážitek. https://www.youtube.com/watch?v=REIuJJvV8D4

Blahopřejeme všem žákům, kteří úspěšně absolvovali talentovky na konzervatoř a střední umělecké školy

Blahopřejeme žákům výtvarky – Kristýně, Míše, Elišce, Lindě, Honzovi, Kristýně, Máje, Viktorce a Elizabeth - k přijetí na střední uměleckou školu. Mnozí byli přijati na obě školy, na které se hlásili. Přejeme jim, aby si dobře vybrali. A ať nevysychá pramen jejich inspirace a výtvarná tvorba jim přináší hodně radosti!   Na hudebce úspěšně složil přijímací zkoušky a byl přijat ke studiu na pardubické konzervatoři hobojista Lukáš Makarov. Blahopřejeme mu i jeho paní učitelce Markétě Postlerové!

Vánoční koncert

Letošní vánoční koncert se nesl v duchu barokní hudby, která zazněla v podání naši pedagogů a jejich hostů. Na úvod koncertu představila cembalistka Edita Keglerová nový nástroj, který přibyl do našeho nástrojového inventáře a zahrála na něj Suitu c moll od francouzského skladatele Louise Couperina. Ve znamení třech fagotů a cembala se nesla druhá skladba, kterou přednesli fagotisté Pavel Merta, Filip Krytinář j.h. a Filip Růžička a cembalového partu se ujal Ondřej Hromádko. Houslový koncert a moll italského skladatele Antonia Vivaldiho přednesla, za doprovodu ansámblu složeného z pedagogů ZUŠ a členů komorního souboru Barocco sempre giovane, Sára Zemenová. Čtvrté skladby se ujal, kdo jiný, než náš pan ředitel Jiří Kabát, který provedl Koncert pro violu a orchestr G dur od německého skladatele Georga Phillipa Telemanna. Koncert pro dva hoboje a orchestr od italského skladatele Tomassa Albinoniho přednesla naše kolegyně Markéta Postlerová společně s Tereza Doušová j.h. Celý večer uzavřelo Vánoční concerto grosso od představitele italského hudebního baroka Arcangela Corelliho v provedení ansámblu v celé své velikosti. Za fotodokumentaci moc děkujeme manželům Kolesárovým.

Zimní výstava

Venku je sice téměř jaro, ale v Mázhausu probíhá koulovačka.  Až do 5. února se můžete zajít podívat na Zimní výstavu výtvarného oboru. Kromě pondělí  každý den od 10 do 18 hodin.

Srdečně zveme na MIKULÁŠSKÝ KONCERT!

Přijďte se předvánočně naladit a podpořit naše děcka v jejich souborovém snažení!

Koncert učitelů

Koncert učitelů připadl v tomto školním roce na 23. listopad a opět potvrdil fakt, že patří mezi jeden z nejnavštěvovanějších koncertů, které pořádáme. Posluchačů přišlo do našeho koncertního sálu v Lonkovce kolem 150 (!!!). V průběhu večera zazněly skladby vážné i nevážné, od barokní klasiky po jazzovou improvizaci na závěr. Však posuďte sami, fotografie o lecčem vypoví. A kdo by si chtěl koncert připomenout i poslechem, záznam bude!
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít