Zátiší, džungle a katedrála

Letošní červen ve výstavním prostoru Mázhaus na Pernštýnském náměstí bude patřit starším žákům z výtvarky. Výběr z jejich celoroční práce nese název Zátiší, džungle a katedrála. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 8. června od 17 hodin. Zahrají při ní žáci z hudebky. Jste srdečně zváni. Výstava potrvá od 6. 6. do 2. 7. 2023

Akordeonistka naší ZUŠ má opět prvenství!

Daniela Váňová ze třídy Mgr. art. Ireny Holomkové se zúčastnila Mezinárodní akordeonové soutěže v Pule (23. - 27. 5. 2023).  V ohromné konkurenci hráčů ze všech koutů světa získala fantastických 93,50 bodů ve své kategorii a umístila se tak ve Zlatém pásmu. Svými výkony neustále dokazuje své kvality a my jsme na ni právem hrdi.

Všeoborový koncert v prostorách Pardubického zámku

Utonulálalá, to byl název všeoborového koncertu, který se letos konal netradičně v prostorách Pardubického zámku 20. dubna. Taneční obor ve spolupráci s literárně dramatickým oborem nacvičili představení, které vycházelo z námětu balady Utonulá od Karla Jaromíra Erbena.

Blízko i daleko – 17. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže

Na 17. celostátní přehlídce výtvarných prací dětí a mládeže Blízko i daleko jsme obdrželi cenu kurátora za projekt Farma zvířat. Byl oceněn také projekt Tečka / čárka: Umění porozumět (si). Děkujeme všem, kteří se loni tohoto projektu zúčastnili. Všech 139 projektů z celé ČR je vystaveno ve Veletržním paláci do 2. června. Již brzy přibyde v galerii několik fotografií ze slavnostní vernisáže (13. 5. 2023).

Výměnný koncert

Akordeonisté naší ZUŠ přijali pozvání ke společnému koncertu na ZUŠ J. Kociana v Ústí nad Orlicí. Tato tradice pokračuje již několik let a my si nesmírně vážíme spolupráce s kolegyní Lenkou Lipenskou. Zahrát si v sále ZUŠ Ústí nad Orlicí je pro nás čest a těšíme se, že žáky paní učitelky Lenky Lipenské i samotnou paní učitelku u nás v Pardubicích přivítáme v příštím školním roce. Koncert se konal dne 9. 5. 2023

Svitavské komoření

Žáci naší Zušky, konkrétně akordeonové duo ve složení Veronika Kubíková a Barbora Černá, komorní duo ve složení Libor Kovář - housle, Dominik Bradshaw - akordeon, naši ZUŠ reprezentovali na celostátní soutěži v komorní hře s názvem Svitavské komoření. Obě tělesa představila zajímavý program a získala krásná ocenění. Akordeonové duo - zlaté pásmo, Komorní duo - stříbrné pásmo. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

Akordeonisté bodují u nás i v Rakousku

Ve dnech 12. - 14. 5. 2023 se v Chrudimi konalo Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon a komorní hře. Naši žáci naprosto famózně reprezentovali ZUŠ Pardubice - Polabiny. Opět dokázali, že jsou špičky ve svých kategoriích v celorepublikové konkurenci. Daniela Váňová - 1. cena Dominik Bradshaw - 1. cena a zvláštní cena poroty za provedení skladby D. Scarlattiho Sofie Anna Křiváková - 2. cena Akordeonové duo Barbora Černá a Veronika Kubíková - 1. cena Komorní duo Libor Kovář a Dominik Bradshaw - 2. cena. Cenu za pedagogické vedení taktéž obdržela paní učitelka Irena Holomková. V mezinárodní soutěži ve Stainz (Rakousko) naše akordeonistka Daniela Váňová získala první cenu ve své kategorii! Své muzikální i technické schopnosti obhájila na koncertě vítězů, který se konal 19. 5. 2023. Všem gratulujeme! Foto v galerii

Klavírní koncert žáků školy

18. v 18!!! Už tento čtvrtek 18. 5. se v 18 hodin koná v sále školy klavírní koncert našich žáků. Je to skvělá příležitost přijít si poslechnout, co všechno se naši klavíristé tento rok naučili. Těšíme se na vás!

Koncert studentů dechového oddělení pardubické konzervatoře

Srdečně vás zveme 3. května od 18 hodin do koncertního sálu zušky v Lonkovce.

Odpoledne otevřených dveří

V příštím týdnu můžete přijít nahlédnout do hodin, případně zjistit, co vás zajíma o oboru tanečním, lterárně-dramatickém a výtvarném. TANEC 2. května 17.00-18.00 na GY Mozartova, 3. května 16.45-17.30 na ZŠ Dubina DRAMAŤÁK 3. května 16.30-18.00 na Čistírně (Kosmonautů 274) VÝTVARKA 4. května 16.00-17.30 (Nová 282) Podrobné informace o talentovkách, které proběhnou v týdnu od 15.-18. května, naleznete zde.

TALENTOVKY

15. - 18. května proběhnou talentovky. Podrobné informace najdete na stránce pro uchazeče.

Utonulálalá již zítra!

20. 4. proběhne na pardubickém zámku všeoborový koncert Utonulálalá. K zakoupení jsou vstupenky od 19.00 hod v síti Ticketportal Na koncertu se představí v průběhu 90 minut všechny obory naší zušky. K vidění bude představení Utonulá, na kterém spolupracuje s dramaťákem i taneční obor a výtvarka, řada komorních souborů hrajících v rytířských sálech a expozicích VČM, výstava výtvarného oboru Lidovky a na závěr Jazz Band Jindřicha Pavlíka ve společenském sále.
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít