Exkurze výtvarky do Prahy

  Národní muzeum otevřelo nové expozice Okna do pravěku a Zázraky evoluce. Byli jsme se tam podívat s mladšími žáky. Mnohé děti byly v Praze úplně poprvé. A jaké jsou jejich postřehy? Nejvíc se mi líbili: mořští tvorové (Miriam) svítící ryby (Anička) podvodní svět (Marťa) taková ta kočka, co vypadá trochu jako gepard (Anička) kostra velryby (Radek) krokodýl, který měl mít 6m, ale měl jen 4m (Anička) barevné svítící kamínky (Baruška) obchůdek se suvenýry a pak ve vlaku s holkama (Adélka)  

Nové Infórmatorium

Aktuální číslo našeho Infórmatoria je na světe a je k dispozici ke stažení po tímto odkazem A co se v něm dočtete? Píšeme v něm v podstatě o všem, co se událo v prvním pololetí - od koncertů, po semináře a soustředění. Toto číslo je proloženo buldočky, které nakreslil náš kolega Honza Vojtíšek z výtvarky a bublinami s texty, které jsme vymýšleli pro změnu my v naší "redakci". Doufáme, že pobaví :-) Přejeme příjemné počtení, kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Vánoční koncerty 2021

Prosinec se v naší škole nesl v duchu několika koncertů. Samozřejmě, že všechny proběhly za zvýšených protiepidemických opatření, které nejen nám ztížily život. Některé koncerty se, bohužel, kvůli nemoci nemohly uskutečnit vůbec. Jsme však rádi, že těmi, které proběhly jsme mohli přinést radost všem posluchačům a divákům a naladit se do vánoční atmosféry. Na to, jak koncerty probíhaly, či jak dopadly, se můžete podívat v naší galerii, či na našem youtube kanálu. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na viděnou v roce 2022!

Pleteme svetr pro babyku podruhé

Upletli jsme svetr pro baby(č)ku. Vyšlo to i pro dědečka. Přijďte se potěšit barvami před výtvarku. Anebo koukněte na pár vybraných fotek v galerii.

Vánoční koncert DPS „Slavíček“

V pondělí 6. prosince si přišli na své všichni milovníci zpěvu a předvánoční atmosféry. Zcela zaplněný sál „zušky“ aplaudoval malým i větším zpěvákům, kteří i přes náročnou „covidovou“ situaci zvládli nacvičit svůj repertoir a vytvořit tak prostřednictvím vánočních písní a koled krásnou atmosféru.

Dechový žesťový soubor při rozsvěcení vánočního stromu

Dne 26.11.2021 proběhlo za velmi hustého sněžení již tradiční rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Pardubice-Polabiny 2 před poštou, za zvuku slavnostních tradičních skladeb a koled v podání "zdravého jádra" dechového žesťového souboru ZUŠ Pardubice-Polabiny, Lonkova 510 pod vedením pana učitele Jaroslava Zavřela. Nedílnou součástí této slavnosti byla na začátku zdravice pana starosty Radka Hejného, pak už nic nebránilo strom na odpočítání rozzářit a všem návštěvníkům akce hlavně popřát klidný advent v kruhu rodinném a obzvlášť pevné zdraví v dnešních covidových eskapádách. Plánované kulturní pásmo bylo z důvodu epidemické situace zkráceno takto na pouhé minimum, zazpívat si tak snad z plna hrdla koledy s plánovanými soubory budeme moci doufejme za rok.

Soustředění smyčcového orchestru

O posledním listopadovém víkendu vyjel smyčcový orchestr na soustředění do prostor broumovského kláštera. Během víkendu došlo samozřejmě na intenzivní zkoušení nového repertoáru, ale také na komentovanou prohlídku broumovského kláštera, během které jsme si mohli prohlídnout i kopii Turínského plátna z roku 1651 a na sobotní společenský večer plný her. Pedagogicky se žákům věnovali nejen zaměstnanci naší školy (Jiří Kabát, Hana Burianová, Jakub Pikla a Vladimír Krejčí), ale také houslista Vít Chudý, který mimo jiné vyučuje na pardubické konzervatoři. A jak to celé probíhalo? Na to se můžete podívat v galerii

Pleteme svetr pro babyku

Pojďte s námi rozsvítit barvami javor před výtvarkou. Upleťte pruhy široké 50 - 70 cm nebo 117 - 148 cm libovolně vysoké. Přineste je na výtvarný obor - Nová ulice 282, Polabiny II kdykoliv ve všední den odpoledne, nejpozději do 10. prosince. Svetr bychom rádi darovali javoru babyce k Vánocům. 🎄🎁

Adventní koncert v Neratově

Srdečně zveme na adventní koncert mistrů barokní hudby, který bude lemován staročeskými rorátními zpěvy a valašskými lidovými písněmi doby adventní. Koncert propojuje umění žáků základních uměleckých škol a profesionálních hudebníků napříč regiony a jeho smyslem je  na poslední adventní sobotu přinést posluchačům, poutníkům i obyvatelům poutního místa Neratov především radost a naději. Program:  J. I. Linek, J. S. Bach, A. Vivaldi, G.F. Händel, J. D. Zelenka, české rorátní zpěvy, valašské lidové písně Účinkují: Irena Pohl Houkalová - soprán, Jiří Kabát - viola, Iva Vrátilová - cembalo, soubor historické hudby Villanella ZUŠ U Půjčovny Praha, Cimbálová muzika Strunky ZUŠ Zlín, žáci hudebních oborů ZUŠ Pardubice - Polabiny, ZUŠ J. Kociana Ústí nad Orlicí, ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, ZUŠ Vysoké Mýto, Konzervatoř J. Deyla a Konzervatoř J. Ježka Praha Více informací naleznete pod tímto odkazem https://www.zusopen.cz/program/program-2021/adventni-koncert-v-neratove/

Soustředění DPS Slavíček

Naši malí i větší "Slavíčci" se pilně připravovali na svůj vánoční koncert. Při sobotním soustředění nemohlo kromě poctivé práce chybět ani patřičné občerstvení. Jak se nám příprava podařila si můžete ověřit na vánočním koncertě 6. 12. 2021 v koncertním sále ZUŠ Lonkova. Všechny srdečně zveme! Více fotografií ze soustředění naleznete v galerii.      

Aktuální protiepidemická nařízení

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy, chtěli bychom Vás požádat, abyste vzhledem k situaci dbali aktuálně platných hygienických opatření a do našich budov vstupovali pouze v nutných případech a vždy s ochranou dýchacích cest. Zároveň bychom Vás také chtěli informovat, že při vstupu na všechny kulturní akce pořádané naší školou musíme kontrolovat tzv. podmínku O-N. Aktuální opatření naleznete zde. Děkujeme Vám za spolupráci a dodržování nařízení.

Přehled akcí na listopad a prosinec

Nově jsme si pro Vás připravili přehled všech akcí na měsíc listopad a prosinec. Jsou dostupné i v tištěné formě letáčků na našich pracovištích a v Informačním centru města Pardubice.
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Přijďte se předvánočně naladit!

Zavřít