Vzdělávání pedagogů VO

Žáci do školy bohužel nesmí, ale učitelé pokračují ve svém pracovním programu. Ve středu 8. října se na výtvarném oboru konala první část semináře se sochařem a výtvarníkem panem Štěpánem Málkem.

Den architektury 2020

V sobotu 3. 10. se konal již 10. ročník Dne architektury. Program začal na pardubickém vlakovém nádraží - území kolem něj a Palackého třídy totiž dostává zcela novou podobu díky významným developerským aktivitám i zájmům města...

Nahovětvec z Dubiny

V září vysadili členové Klubu přátel Pardubicka na Dubině strom - nahovětvec dvoudomý. Žákyně dubinského oddělení VO ZUŠ si ho šly nakreslit. Stromku je sedm let, tedy stejně, jako mnohým z nich. U kreslící skupinky se zastavila k radosti všech i paní učitelka Alenka s dcerkou a psem. Práci (nejen) v plenéru nám překazila současná covidová situace. Už se těšíme na opětovná setkávání!

BT studio jede do Jablonce

Organizátorům přehlídky scénického tance mládeže a dospělých se nakonec podařilo uspořádat netradiční formou celostátní kolo. A tak častý účastník z naší školy - BT studio, v neděli 13. prosince zatančí svoji choreografii s aktuálním názvem „V kleci“. Držíme pěsti!

Úspěch BT studia

BT studio pod vedením Nadi Gregorové uspělo v krajské přehlídce scénického tance dospělých (Jaroměř, 11. 10.) Choreografii „V kleci“ ocenila odborná porota postupem do celostátního kola. Gratulujeme!

Hraje celá rodina online

Tradiční rodinný koncert se letos vzhledem ke známé situaci koná online. 1. června od 18 hodin můžete shlédnout na YouTube, co si v muzikantských rodinách společně zahráli. Děkujeme všem za netradiční účast a předvedené výkony. Těší nás, že na radost z muzicírování zbyl čas i v dobách složitých.

Spolupráce s firmou PETROF

Letošní březen přinesl našemu oddělení klávesových nástrojů nenahraditelnou zkušenost a především překrásný zážitek z natáčení promo videa k Mezinárodnímu dni pian, který proběhne dne 27. 3. 2021. Za naši školu se akce ve firmě Petrof zúčastnil žák p. uč. Bohdany Rind Henrik Nicholls. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Organum regium 2021

Po několika letech obnovuje naše škola varhanní přehlídku ORGANUM REGIUM. Podrobnosti k nadcházejícímu ročníku 2021 najdete na této stránce, včetně přihlášky ke stažení a vyplnění.

Smyčcové soustředění v Chotěboři

Smyčcový orchestr vyjel začátkem října na tradiční podzimní soustředění. Pod vedením pana dirigenta Hlavy začali žáci zkoušet repertoár na nový školní rok. Během náročného programu stihli i odpolední procházku do okolí.

Termíny HN pro 6. ročník

Hudební nauka pro 6. ročnik je vedena formou dvou vyučovacích hodin jednou za 14 dní. Termíny výuky naleznete zde. Zahajovací hodina bude 3. 9. od 17.45 do 18.30 hod. Gabriela Nobilisová, učitelka HN

Zápis do ZUŠky