Děti – Výchova – Divadlo

DVD - tak se jmenuje festival Katedry výchovné dramatiky pražské Damu, který je zaměřený na dramatickou výchovu a přednes. Prezentují se zde ročníkové projekty a inscenace studentů a také nejpodařenější přednesové a divadelní vystoupení uplynulé sezóny. Jsme rádi, že jsme na tomto festivalu mohli zahrát Medvěda, který nebyl a na vlastní kůži tak vyzkoušet divadelní prostor Disku na Damu.

Ocenění města nejlepším žáků ZŠ a ZUŠ

Ve středu 13. 11. 2019 udělovali představitelé města Pardubice ocenění nejlepším žáků ZŠ a ZUŠ. Nechyběl ani náš soubor z Čistírny. Byli jsme oceněni za úspěchy s inscenací Mědvěd, který nebyl. Podívejte se, jak se ceníme.

Nahlížení

Letos se konalo Nahlížení - celostátní dílna středoškolské dramatiky a mladého divadla už po třicáté. My jsme s naší inscenací Medvěd, který nebyl v říjnu v Bechyni nechyběli. Shlédli jsme všechna představení, zúčastnili jsme se tzv. autodílen, diskusí s odbornými lektory a moc jsme si to užili. Koukněte do naší fotogalerie, na představení jsme odkryli horizont a netradiční scéna dodala představení další rozměr.

Do nového roku v nových ponožkách!

Několik ukázek toho, jak na výzvu pana učitele reagovali v distanční výuce žáci z různých oddělení VO. Zadání na pomezí ilustrace a "módního designu" zpracovali různě. Tak které z ponožek byste si vybrali na vykročení do nového roku a do nového pololetí?

Setkání světel

U příležitosti zimního slunovratu a konjunkce planet Jupiter a Saturn vás zveme na krátké venkovní SETKÁNÍ SVĚTEL před budovou VO ZUŠ v ulici Nová v pondělí 21. 12. 2020 v době od 16:00 do 17:30 hodin. Přijďte kdykoliv v průběhu akce, přineste zavařovací sklenici se svíčkou. U školy vyrobíte/obdržíte papírové stínítko a vaše světlo se stane součástí výtvarné instalace. Pro milovníky tvoření přidáváme dobrovolný úkol: Vytvořte hvězdu/dvojhvězdu z papíru, připevněte ji na špejli a připravte k zapíchnutí do země.

Dubánci v „Galerii Rákos“

Výstavu fotografií dubánků v knihkupectví Rákos na Dubině si můžete prohlédnout od čtvrtka 3. 12., kdy prodejna po dlouhé době otevřela. Postavičky vytvořily žákyně dubinského oddělení VO a jejich rodiče je nafotili. Vše během distančního vzdělávání.

Jan Amos Komenský: Vzdělávání pro všechny

V Galerii Chodba máme nově dvě výstavy věnované "unescovému" tématu roku 2020 - Janu Amosu Komenskému (28. 3. 1592 - 15. 11. 1670). První výstava Vzdělávání pro všechny je převzata z NPMK (Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze). Na 19 listech představuje život, dílo, význam a odkaz této osobnosti. Připomínáme i výjimečnou knihu Markéty Pánkové, ředitelky muzea: Jan Amos Komenský v českém a světovém výtvarném umění (1642 - 2016)...

Dubánci z Dubiny

Takhle krásně vytvářely své dubánky (inspirovány knihou Dubánci) Kristýnka a Danielka a jejich maminka jim je takhle krásně nafotila! Distanční výuku si mohou zkrátka užít celé rodiny!

Celíky a vratiče

Tyhle rostliny podzimu malovaly temperovými barvami žákyně VO a nyní je vystavují v "Galerii Rákos" (= ve výkladní skříni knihkupectví Rákos na Dubině).

Vzdělávání pedagogů VO

Žáci do školy bohužel nesmí, ale učitelé pokračují ve svém pracovním programu. Ve středu 8. října se na výtvarném oboru konala první část semináře se sochařem a výtvarníkem panem Štěpánem Málkem.

Den architektury 2020

V sobotu 3. 10. se konal již 10. ročník Dne architektury. Program začal na pardubickém vlakovém nádraží - území kolem něj a Palackého třídy totiž dostává zcela novou podobu díky významným developerským aktivitám i zájmům města...

Nahovětvec z Dubiny

V září vysadili členové Klubu přátel Pardubicka na Dubině strom - nahovětvec dvoudomý. Žákyně dubinského oddělení VO ZUŠ si ho šly nakreslit. Stromku je sedm let, tedy stejně, jako mnohým z nich. U kreslící skupinky se zastavila k radosti všech i paní učitelka Alenka s dcerkou a psem. Práci (nejen) v plenéru nám překazila současná covidová situace. Už se těšíme na opětovná setkávání!
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít