ZÁPIS na školní rok 22/23

Zápis proběhne ve dnech:čtvrtek 1. září 9:00-17:00 hodpátek 2. září 12:00-16:00 hodpondělí 5. září 14:00-18:00 hod upřesnění pro jednotlivé obory níže:   HUDEBKA: třídní učitelé zapisují své žáky jako obvykle, v případě dotazů volejte jim nebo na tel. 466 400 310 výjimky na odloučených pracovištích: Svítkov: F. Růžička - 2. září Dubina: G. Nobilisová - telefonicky N. Mertová - 2. září 13:00-16:00 M. Pleskačová - telefonicky V. Sedlák - telefonicky Mozartova (akordeon) - 1. září 13:00-15:00 Lázně Bohdaneč: L. Hort - 1. září, A. Pavlů - 1. září   VÝTVARKA v Polabinách: 1. a 2. září zapisujeme stávající žáky (v případě dotazů volejte svým třídním učitelům) v pondělí 5. září zveme k zápisu žáky nově přijaté (ti, kteří obdrželi rozhodnutí o přijetí) VÝTVARKA na Dubině (E. Jebavá): 1. září 8:30-9:30, 14:00-16:00 Nové přihlášky ( na www.izus.cz) přijímáme, zájem je ovšem větší než kapacita výtvarky. Pokud po zápisu místa budou, ozveme se. V případě dotazů pište na mail: veronika.korbelova@zuspardubice.cz, volejte: 777 805 474.   TANEC na Dubině: 1. a 2. září TANEC na gy Mozartova: 1. září K. Brožová, 2. září N. Němcová   DRAMAŤÁK: v případě dotazů můžete kontaktovat Kláru Litterovou na mail: klara.litterova@zuspardubice.cz, tel: 773 667 535  

Závěrečné představení ve Východočeském divadle

Taneční obor opět po dvouleté pauze uskutečnil své závěrečné představení ve Východočeském divadle, tak jak bývalo vždy na závěr školního roku zvykem. Tentokrát se představení odehrálo pod názvem Obrazení, kde mohli diváci vidět několik tanečních obrazů a nálad, které ztvárnili tanečníci a jejich pedagogové. Představení se odehrálo 13. 6. 2022 a žáci tanečního oboru zvládli zatančit hned dvakrát celý blok představení. Jednou v odpoledním a podruhé ve večerním čase.

Krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých

V Ústí nad Orlicích v Roškotově divadle se 11. 6. 2022 konala krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých, kde naši žáci a jejich pedagogové tanečního oboru opět slavili úspěchy. Získali přímý postup do celostátního kola s choreografií Jako Fénix vstávám z popela od paní učitelky Kateřiny Brožové s oceněním za scénickou syntézu a jeden návrh na postup s choreografií Obrazení od paní učitelky Nikoly Němcové s oceněním za poetický taneční obraz. Tanečníkům a jejich pedagogům gratulujeme.

8. ročník společného projektu AZUŠ a České filharmonie – ZUŠ Polabiny je při tom!

Dvorana pražského Rudolfina – šum polohlasných hovorů, zvuk přešlapujících nohou po naleštěné podlaze. Obvyklá atmosféra prostory, která jako křižovatka rozděluje Rudolfinum na dvě poloviny obývané Galerií Rudolfinum na jedné straně a Českou filharmonií na straně druhé. Ten téměř posvátný klid dnes praskl jako mýdlová bublina a zmizel v nenávratnu. Rudolfinum dnes hostí úvodní setkání 8. ročníku společného projektu AZUŠ a České filharmonie. ZUŠ Polabiny je při tom! Violoncellistka Barbora Šimková se společně s desítkami dalších mladých hudebníků v doprovodu svých učitelů blíží do Sukovy síně a netrpělivě očekává zahájení akce. Všude je cítit nadšení, trochu nervozity a velká očekávání. Když se mikrofonu ujímá vedoucí edukativního oddělení ČF Petr Kadlec a společně s dirigentem Petrem Altrichtrem vítá všechny talentované muzikanty, exploduje celý sál nadšeným potleskem. Aby ne, na konci ročního projektu, který mají mladí hudebníci před sebou, čeká všechny společný koncert s českými filharmoniky v Dvořákově síni Rudolfina. Jen si to představte,  ve čtrnácti letech si mohou sednout na pódium nejkrásnějšího hudebního sálu jako členové nejlepšího orchestru České republiky. Tato zkušenost a celý proces, který vystoupení předchází, nejen že dodává motivaci k práci, ale každé z dětí doslova mění před očima. Jak říká dirigent Petr Altrichter, můžete být perfektně technicky vybavení muzikanti, můžete být pracovití, cílevědomí. Nejdůležitější a zároveň nezbytné je ale nadšení a láska k hudbě jako takové. Právě tohle nadšení vede ruku nejslavnějších skladatelů, nechává roztančit skvělé tanečníky a rozeznívá nástroje světových hudebníků. Program, který pro studenty letos dramaturgové vybrali, je velmi náročný stejně jako zkouškový plán naskrz celým školním rokem. Navíc je vyžadovaná 100% účast na všech zkouškách i soustředěních. Držte s námi naší skvělé hudebnici palce! Pokud vše splní a naučí se velmi náročné party, v červnu se z ní stane hudební hvězda!

Akordeonová soutěž Dobřany

Ve dnech 10. - 12. 6. 2022 se v Dobřanech konala Celostátní akordeonová soutěž. Naši školu reprezentovali dva žáci, Sofie Anna Křiváková a Dominik Bradshaw. Sofinka spadala do nejmenší kategorie, zahrála velmi muzikantsky svůj milý dětský repertoár a ukázala, že na naší škole se hra na akordeon vyučuje od počátků s velkým zapálením. Na cenu to však nestačilo. Dominik Bradshaw, který je již "ostříleným" soutěžícím, ve své kategorii obhájil maximum, co mohl. Vzhledem k téměř dospělému věku, soutěžil se studenty konzervatoří a některé dokonce nechal až za sebou! Přivezl si 4. cenu a my mu nesmírně gratulujeme, neboť chvála porotců a jiných kolegů, kteří jeho výkon slyšeli, je pro nás daleko větší poctou, než "konkrétní" umístění. Oběma soutěžícím přejeme hodně sil, energie a chuti do další práce. V příštím školním roce nás čeká Soutěž ZUŠ, ve které se objeví více žáků našeho výborného akordeonového oddělení.       Irena Holomková - vyučující pedagog 

Celostátní kolo přehlídky tanečních oborů ZUŠ v Karlových Varech

Taneční obor ZUŠ Pardubice - Polabiny za sebou má celostátní kolo přehlídky tanečních oborů ZUŠ v Karlových Varech se svojí choreografií OBRAZENÍ. Tanečnice Ema Honzíčková, Anna Horáková a Valentýna Lamrová zažily nabité tři dny, kdy zhlédly nejen krásy Karlových Varů, ale hlavně ty nejlepší tanečníky a taneční choreografie vybrané ze všech krajů České republiky. Děkujeme dívkám a paní učitelce Nikole Němcové za reprezentování naší školy a gratulujeme jim za jejich úspěchy.

Závěrečné představení tanečního oboru ve Východočeském divadle

Již po dvouleté pauze, způsobené covidovou pandemií se konečně poštěstí žákům tanečního oboru Základní umělecké školy Pardubice-Polabiny, opět vystoupit se svým závěrečným představením ve Východočeském divadle v Pardubicích, jak bývalo každoročně zvykem. Naposledy se tanečnímu oboru poštěstilo vystoupit na prknech divadla v roce 2019 s představením Dobrý vítr do plachet. Nikdo tehdy netušil, že plavba k další příležitosti znovu vystoupit ve Východočeském divadle, potrvá tak dlouze. Žáci tanečního oboru se ale dočkali, a nyní vás milovníky tance a umění opět mohou srdečně pozvat na své závěrečné představení s názvem Obrazení do Východočeského divadla. Představení se bude konat 13. 6. v odpoledním čase od 16:30 a ve večerním čase od 19 hodin. Tanečníci odhalí publiku několik roztančených obrazů, ve kterých si jistě každý divák najde to své. Rezervace vstupenek je možná na e-mailové adrese katerina.brozova@zuspardubice.cz a následná koupě se odehraje před představením ve foyer divadla.

Nové předměty v ZUŠce

Mysleli jste si, že hudebka je "jen" o houslích a klavíru, případně výtvarka jen o tužce a papíru? Omyl! Jdeme totiž s dobou! A tak jsme se rozhodli nabízet od nového školního roku 2022/2023 tři nové předměty (či lépe řečeno studijní zaměření). Konkrétně to bude v hudebce Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba (zkráceně EZHZT) a předmět Skladba, na výtvarce pak očekávejte novou Multimediální tvorbu! Neváhejte se přihlásit a přijďte k talentovkám, určitě bude o co stát :)   [gallery columns="2" size="full" link="file" ids="2457,2459,2458,2456"]

Čárka / tečka: umění porozumět (si)

Zveme Vás na výtvarnou akci, kterou chceme vzdát poctu všem odvážným lidem, kteří neváhali obětovat své životy v boji za svobodu. V pardubickém kontextu je zvlášť významné působení skupiny Silver A. Důležité informace vysílali její členové do Londýna prostřednictvím vysílačky Libuše. Statečný Jiří Potůček odvysílal poslední depeši, která končila slovy: Zůstal jsem sám. Chceme také vzdát poctu tvůrci abecedy, díky níž mohly být tyto důležité zprávy předávány. Pan Samuel Morse (27. 4. 1791 – 2. 4. 1872), vynálezce, fyzik, sochař, malíř, vysokoškolský učitel, fotograf a spisovatel si poznamenal svůj nápad na „morseovku“ už v r. 1832. Společně se žáky ZUŠ si zkusíme převést jména alespoň některých hrdinů heydrichiády do morseovky a odvysílat je. Ve středu 25. 5. 2022 u  Památníku Zámeček a v pátek 27. 5. 2022 v Tyršových sadech.  Akce probíhá v rámci festivalu ZUŠ Open a týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby ARTýden.

Hudba ve veřejném prostoru

Srdečně Vás zveme na letošní ročník festivalu ZUŠ Open, do kterého se zapojíme v rámci dvou koncertů - v út 24.5. v 17:00 v Machoňově pasáži v Pardubicích  a v pá 27.5. v 17:00 v Evangelickém kostele v Hronovické ul. Račte přijít! :)  

Jarní číslo INfórMATORIA

Neváhejte a prohlížejte nové číslo našeho občasníku INfórMATORIUM. Prohlížet jej můžete zde!

Záznam z Robo Umělecké Revue

Vážení a milí! Přinášíme Vám záznam z koncertu všech našich oborů s názvem Robo Umělecká Revue, který se uskutečnil v úterý 26.4. 2022 v KD Hronovická v Pardubicích. Nechte se pozvat ke sledování
Úvodní obrázek ZUŠ Pardubice

Příměstský tábor

Vážení rodiče,

hromadí se nám dotazy ohledně konání příměstského tábora. V letošním roce ho z důvodu pracovní vytíženosti a náročnosti příprav na jubilejní 55. školní rok konat nebudeme.

Ohledně léta 2024 Vás budeme případně včas informovat.

S pozdravem,

kolektiv ZUŠ Pardubice-Polabiny

Zavřít